8 Ağustos 2016 Pazartesi

Bodrum Fotoğraflari - Yalikavak

Bodrum Fotoğrafları - Yalıkavak

Sene 2012 Bodrum'a gitmişiz. Gitmişiz? Bu satırları yazar ve fotoğraflara bakarken hayal gibi geliyor. Aklımda kalan; denizden hiç çıkmayan  ve içinde durmadan sevinçten çığlık atan oğluma eşlik ettiğim o hafta 5 kilo civarında zayıflamamdır. Bir de misafir olunca yemek yerken her şeye uzanmamak gibi bir huyum vardı, zayıflamamın ikinci etkeni de bu olsa gerek. 
***
Bodrum'da kaldığımız o bir haftada Yalıkavak, Bitez, Gümbet ve bir iki değişik yerde denizi ziyaret ettik. Bugün Bodrum fotoğrafları Yalıkavak sayfamın konuğu olacak. Yaz bitmeden diğer yerler de blogumda yerini alacak.
***
Fotoğrafları, eski emektar makinem olan Panasonic Lumix 28 mm geniş açılı dijital makine ile çektim. Kendileri ufak tefek ama her zaman kurtarıcım olan bir fotoğraf makinesidir. Bazı fotoğraflarda Photoshopla düzeltmeler yaptım. Güneşin dik geldiği saatlerde çektiğim fotoğrafların doğasını bozdum. Bu,  ne yardan ne de serden vazgeçemediğim için oldu. 

Bu arkadaşları tanımam ama özgürlüklerini çok fena kıskanmıştım, zira elimi kolumu sallaya sallaya bir dolaşamadım oralarda

Yalıkavak'taki yerleşim arka fonda net olarak görülüyor.

Bu evin benim olmasını ister miydim? Evet! kesinlikle :) Kapısı ve önündeki söğüt ağacının güzelliği... Sırf bunlar bile bana yeter aslında.

Yalıkavak, denizi dalgalı olan bir yer.

Bodrum"da bulunduğum dönemde arka fondaki tepelerin birbirinin üzerinden yükselmelerini hayranlıkla izledim.

Bodrum'da ziyaret ettiğimiz sahiller içinde bir tek Yalıkavak'ta denize giremedik. Bunun sebebi denizin taşlı ve çok dalgalı olması idi. Tek başıma olsam girerdim ama söz konusu oğlum olunca yara bere çizik içinde kalmaktansa denize uzaktan bakmayı tercih ettik. Çocuğun içi gitti ama yapacak bir şey yoktu :(
Son olarak Yalıkavak'ın sörf yapmak isteyenler için rüzgarı bol bir kıyı beldesi olduğu bilgisini vereyim. Bodrum'da gittiğimiz yerler arasında çocukla gitmek için en uygun bulduğum sahil ise Bitez'deydi. 
Bir sonraki yazıma Bitez'e de beklerim. ;)

16 yorum:

 1. Çekimler harikaa ..ellerinize sağlık:)

  YanıtlayınSil
 2. Gelirim. Bitez yazısına da yani. Yazmadın daha, de mi? Fotoların çok hoş, eline sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Henuz yazmadım ama eli kulağında :) Teşekkür ederim:)

   Sil
 3. Bodrum, deniz, güneş, kum =). Ne güzel anılarını tazelemişsin =). Fotoğraflar yine birbirinden güzel emeğine sağlık =).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bodrum aklıma gelince içim cız ediyor ama geçmiş gün oldu artık, anılarda kaldı. Beğenmene sevindim teşekkür ediyorum :)

   Sil
 4. Şu an resimlere yakın bir yerlerdeyim.Doğa gerçekten bir harika.Dilerim onun gibi bir evin olur ve salına salına dolaştığın bol zamanlar nasibindedir canım.Ben tadını çıkaramıyorum.Ama yazını okuduktan sonra, teyit ettim bir kere daha ki, gerçekten her şeyin zamanında yaşananı tat verir.Bunu zaten çoktan anlamıştım. Tekrar en güzel dileklerimle.Sevgiler kızım :) Ece ablan :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zor ama inşallah diyeyim Ece Abla. Büyük şehire alışmışız. Alışkanlıklardan kopmak zor geliyor. Dediğiniz gibi her yaşın kendi güzelliği var her şey zamanında güzel. Ne yapalım, önümüze bakmaktan başka çare yok. Teşekkür ediyorum sevgiler diliyorum :)

   Sil
 5. Harika fotoğraflar emeğinize sağlık :)

  YanıtlayınSil
 6. Kaç yıldır tatil yapma imkanı bulamadım. Bu güzel kareler sayesinde deniz havasını hissettim. Emeğinize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım en kısa zamanda fırsat bulabilirsiniz. Kısa da olsa güzel anıları oluyor insanın. :) Teşekkür ediyorum :)

   Sil
 7. yalıkavak. çok severim yaa. ama neden rahat rahat dolaşmadın ki oralarda yaaa anlamadıım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oğlumla siyam ikizleri gibiyiz Deeptone. Bakımı tamamen bana ait, onun eli kolu dili bacağıyım. Kısaca böyle. Teşekkür ediyorum :)

   Sil
 8. Of ama yaaa, tam da havaların birtten soğuduğu şu günlerde bu fotolar oldu mu şimdi. :/ Geç görmüşüm postunu. Nasıl içim ısındı fotolarla bile. Ohmisss... <3

  Teşekkürler, sevgiler. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ediyorum. Havalar ısındı tekrar, iyi oldu. Hatta harika oldu!

   Sil