4 Nisan 2017 Salı

Çiçek Fotoğrafları: Lale

Kırmızı Lale

Çiçek Fotoğrafları Kırmızı Lale
Aralık sonunda 6 adet çiçek soğanı aldım. Dikim için çok geç kaldığımdan topraktan çıksalar bile çiçek açacaklarından umudum olmayan soğanlar sonunda büyüyüp çiçek açtılar ve güzelliklerini doğayla birlikte bina ahalisiyle paylaştılar.  Şansıma daha önce yetiştirdiğim lale gibi bu iki soğan da kırmızı renkte açtı. Kırmızı Lale kaderimde var galiba...

Çiçek Fotoğrafları Lale Tekli
İstanbul'da park ve bahçelerde arz-ı endam eden laleleri daha önce fotoğrafladığım olmuştu. Fotoğraf çekerken kırk şekle girdiğimi hatırlıyorum. Üstelik Sultanahmet Meydanı'ndaydım! Gerçi oradaki yerli halk mümkündür ki fotoğraf makinesiz dolaşanları garipsiyordur.  Ve normal bulmuşlardır hallerimi. Malum meydanın her santimetresi turist kaynar çünkü.

Çiçek Fotoğrafları: Beyaz Lale Sultanahmet
Şimdi ise bahçeme getirdiğim bahar sayesinde rahat rahat çekiverdim çiçek fotoğraflarımı. Bu açıdan bakarsak baharı bahçeme getirdiğim için mutluyum. 
Lale fotoğraflarından sonra  "Arap Sümbülü" ve "Narcissus Cheerfulness" yani nergis fotoğraflarını da buradan paylaşacağım. Arap sümbülü tam açmadığı için paylaşım konusunda biraz beklemem gerekecek...

14 yorum:

 1. ne kadar güzel kırmızı lale :) maşallah

  YanıtlayınSil
 2. Aa ben de bugün caddede lale çekmiştim ;)

  YanıtlayınSil
 3. Benim de sarı lalelerim vardı.Karanlıkta beklet tekrar açar dediler bekledim onca zaman olmadı.Bişeyleri yanlış yaptım sanırım.Atmak durumunda kaldım.Senin kırmızı lalelerine maşallah diyelim ama;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Üzüldüm! bir önceki yılın çiçek soğanlarını karanlıkta korumaya alıp aralık ayı gibi dikerim. Ama sanırım 2-3 seneden sonra çiçek açma yeteneğini kaybediyor lale soğanları. Böyle bir şey geçmiş yıllarda başıma gelmişti.
   Bu yıl Mısır Çarşısı'na yolum düştüğünde aldım lale ve diğer soğanları ama görseniz bunlardan adam olmaz dersiniz. Öyle eciş bücüş şekilli soğanlardı ki. Ama şükürler olsun açtılar. Mutlu olduk :)
   Teşekkür ediyorum Aytülcüğüm :)

   Sil
 4. Kirmizi laleyi cok severim. Harika cekimler. Tebrikler.:)

  YanıtlayınSil
 5. Laleleri çok severim en çokta sarı ve kırmızı laleri 😀. Senin laleler de çok güzel olmuş Zülalcim. Fotoğraflar yine çok güzel emeğine sağlık 😀. Sevgilerimle 😊❤

  YanıtlayınSil
 6. Teşekkürler canım, sevgiler diliyorum bende :)

  YanıtlayınSil
 7. Merhaba, nedendir bilmiyorum ama: Kırmızı lale hep çekmiştir beni kendine ve içlerinden en çok sevdiğim kırmızı laledir. Bir ağırbaşlılık seziyorum kırmızı lalede. Bu arada, çok güzel çekimler olduğunu belirtmeliyim. Ellerinize ve yüreğinize sağlık. Hoşça kalın.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kirmizi lalenin ayri bir güzelliği var. :) Beğenmenize sevindim, teşekkür ederim :)

   Sil
 8. Lale soğanım vardı geçen seneden. Canlanırmıydı biraz bakım yapsaydım bilmiyorum ama ben pek ilgi göstermeyince sanırım o da küstü. Kırmızı laleleri görünce yine bir yad edeyim göçüp giden lalemi dedim...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazı tohumlar her sene açmıyorlar. Benzer bir olay çok yıllar önce benim başıma gelmişti. Bakalım yukarıda fotoğrafları bulunan lale bu yıl açacak mı merak içindeyim bu yüzden.
   Yetiştirdiğin lalenin fotoğrafı vardır umarım. :)

   Sil